Виховні заходи

У світі казки чарівної
Відкритий виховний захід у 1-А класі

Мета:Розвивати пам’ять, кмітливість, вміння передавати свої думки в розмові, виховувати любов до книг, бережне ставлення до них. Вчити поважати  добро і правду, боротися зі злом і кривдою.
Обладнання: книжки «Українські народні казки», «Казки народів світу», ілюстрації казкових героїв, сюжетні малюнки, комплекти пазлів з предметними малюнками, м’якііграшки.
Хід заходу
І. Організаційна частина
  - Добрий день, дітки, шановні гості!
Існує книг багато на землі.
Вони цікаві, мудрі, гарні.
Та кожен з нас, дорослий чи малий,
Всяк казочку читати полюбляє.
 Казка – це світ чарівний та незвичний,
Казка – це диво, сповнене краси.
Поринуть в казку, це ж бо так цікаво.
 - Сьогодні у вас виховна година. Ми з вами поговоримо про казочки, їх героїв, проведемо різні конкурси. То ж будьте активні, бо в кінці  будуть нагороди.
ІІ Основна частина
1. Розповідь з елементами бесіди
- Дітки! Коли ви лягаєте спати, вам  мама або бабуся читає казочки.
- А ви любите слухати казочки?
- Якою є ваша улюблена казка?
- А ви знаєте, що казка прийшла до нас з давніх-давен? Передавалася вона з уст в уста, з покоління в покоління.
 Казкові герої виконують роль людей.
    Отже, казка – це казкова країна, де добро завжди перемагає зло.
- Ой, діточки, я зовсім забула, що, йдучи дорогою до вас, зустріла Незнайка. Він гірко плакав, бо його вигнали з казкової країни. А знаєте чому? А тому, що він  переплутав усіх казкових героїв та їх казки.

- Діточки, давайте допоможемо Незнайку пригадати казочки. Я зараз буду читати уривки казок, а ви потім скажете, як вони називаються.
Гра «З якої це казки?»
1 «Баба діда за сорочку, дочка бабу за торочку…»( «Ріпка»)
2 «Я не пила , я й не їла: тільки бігла через місточок та вхопила кленовий листочок, бігла через гребельку та вхопила водиці крапельку…» («Коза-дереза»)
3 «А мишка бігла, хвостиком зачепила, яєчко покотилося, впало та й розбилося.» («Курочка Ряба»)
4 «Уліз ведмідь – семеро стало…» («Рукавичка»)
Незнайко дуже вам дякує. Якщо ви ще допоможете йому пригадати казкових героїв, то вінбуде радий.
Гра «Складання пазлів»
- Ви любите складати пазли?
- Добре Так як в казочках багато героїв звірів, ми Незнайку назвемо, в яких казках вони є. Але зробимо це у вигляді змагання.  Я вам роздала по 1 комплекту з пазлами на двох. Ваше завдання скласти пазли так, щоб вийшов предмет чи герой і сказати в якій казці він зустрічається. В кожному ряді я покладу на першій парті м’яку іграшку-звірятко. Вона буде назвою команди кожного ряду. Який ряд виконає завдання найшвидше, той і переміг.
    Конкурс «Назви казку за ілюстрацією»
– А зараз ви за малюнками  Незнайку будете називати казки.
- Молодці! Ви всі так добре працювали, що, напевно, втомилися. Тому зараз проведемо фізкультхвилинку, не просту, а казкову, яку робив колись Колобок.
4. Фізкультхвилинка.
                                  У країні казочок
                                  Жив веселий Колобок.
                                  Разом з ним усі звірятка,
                                  Вирушали на зарядку.
                                  Похитали головою,
                                  Раз притупили ногою,
                                  Руки вгору піднесли,
                                  Трішки ними потрясли,
                                  Нахилились вліво, вправо.
                                  Та цього іще замало.
                                  Руки вгору, руки вниз,
                                  Раз присіли, піднялись.
                                  Головою похитали
                                  Й працювати знов почали.
–  Ви гарно відпочили! І Незнайко здається починає згадувати казки. Але щоб остаточно їх пригадати, то йому потрібно разом з нами побувати у «Країні загадок».
-        Діти, ви любите відгадувати загадки?
-        Незнайко пропонує відгадати його загадки.
-        Відгадаємо?
    «Країна загадок»
                             На городі, що за черга
                             Дід і баба тут стоїть. 
                             Тягнуть щось перед собою
                             І не витягнуть ніяк.
                                                                   (Ріпка)
                             Маленьке, сіреньке,
                             Біди наробило:
                             Щось біле, кругленьке,
                             Хвостиком розбило.
                             Сумує і плаче бабуся,
                             Дідусь витирає сльозу,
                             А курочка кудкудаче:
                             «Я вам золоте знесу.»
(Курочка Ряба)
                             В’ється річка невеличка
                             Хлопчик у човні сидить.
                             З берега матуся кличе,
                             Щоб обідом пригостить.
                             І вгадать цього героя
                             Справа зовсім не складна.
                             Казка ця усім відома
                             Про кого вона?
                                                                     ( Про Івасика Телесика)
                             Хто кругленький і смачненький,
                             Із віконця скік та скік.
                             Втік від баби та від діда
                             До лисички на язик?
                       (Колобок)
                             Дівчина,
                             Хоч і кривенька,
                             Роботяща,
                             Моторненька,
                             Як гніздо її
                             Спалили,
                             То з качками
                             Полетіла.
                             Всі ви знаєте
                             Цю казку,
                             Тож назвіть її,
                             Будь ласка!
                                                                     («Кривенька качечка».)
Конкурс «Малювання колобка»
-        Діти, ви любите малювати?
-        Ми з вами відгадали загадку про колобка. Подивіться на малюнок і пригадайте, як він виглядає, а тепер спробуємо намалювати його із закритими очима.(Діти малюють різними кольорами крейдою)
-        А зараз ми порівняємо  ваші малюнки з ілюстрацією.
-        Молодці.

ІІІ. Заключна частина
– Наша виховна година підходить до кінця.
– А за що нашого гостя, Незнайка, вигнали з казкової країни?
– Яких героїв ви найбільше любите?
– Малюнок з якої казки вам найбільше запам’ятався?
Діти, як ви думаєте, ми допомогли Незнайку згадати казки та героїв казок?
- Ви молодці. Гарно працювали і Незнайко вдячний вам, що ви пригадали йому казочки. Він тепер  повертається у казкову країну і дарує вам медалі – «Найкращий знавець казок» і я вам їх зараз вручу(В цей час звучить музика).


Who Knows English Better?
1 Оголошення початку зустрічі.
- Сьогодні дуже гарний день. Ми маємо чудових гостей з Америки. Ми пограємось у різноманітні ігри, відпочинемо і покажемо свої знання з англійської мови.
   Але перш за все я б хотіла, щоб ми познайомилися з гостями. Дозвольте мені представити їх вам. Вона – Кетлін, а він Річард. А зараз ви розкажіть про себе за поданим планом.
-        Хто хоче розказати нам про себе?
2 Читання віршів біля дошки.
    - Ви знаєте, Катерина любить читати вірші і вона хоче послухати, які ви знаєте вірші і при нагоді вона передасть іх у американську газету.
   - Вийдіть сюди Паша Богдан Яна.
   - Дуже вам дякую.
3 Музична хвилинка.
   - А зараз ми з вами послухаємо справжню музику. Андрій, заграй щось для нас.
   - Дуже гарно. Я бажаю тобі стати справжньою ЗІРКОЮ.
4 Конкурс на знання алфавіту.
   - Уявіть таку ситуацію, що на морі шторм. Корабель хитає. Все переплуталось. Щоб продовжити плавання після шторму, потрібно навести порядок. Ваше завдання записати подані слова в алфавітному порядку на дошці.
1) Hand, hot, hen, his
2) Lorry, lip, lamp, left
3) Fox, fish, finger, farm
4) Pig, puppy,pen,pond
5 Конкурс на знання англійських слів на визначену букву
  - Діти, ви добре знаєте англійські слова? Зараз ми це перевіремо!
  - В цій грі ви маєте назвати якомога більше слів на обрану літеру.
Наприклад, буква С : cap, car, carpet, cold, cook, cock.
Буква В: big, bag, bed, ball, box, bus.
  - Будь ласка дістаньте букви з конвертів і трішки подумайте.
6 Рухлива гра «Крок вперед»
  - Наступна гра «Зроби крок». Ваше завдання назвати слова відповідно до вибраної теми і ступати кроки вперед.
  - Хто бажає взяти участь?
(Готую слова на картках: animals, school)
7 Конкурс на складання слова з карток букв
У мене є слова, в яких дуже не слухняні літери. Вони завжди не на місці. Поставте їх на місця так, щоб утворилися відомі вам слова. Покажіть усім учням складені слова: P, E, N, C, I, L та F, A, M, I, L, Y.
(Діти демонструють складені слова, а в цей час звучить музика
Сьогодні ви працюєте швидко і гарно.
-        Хто може перекласти і прочитати ці слова?
8 Конкурс «Пантоміма»
  - Уявімо, що ми зараз в театрі. Ми проведемо конкурс «Пантоміми». Намагаємось зіграти свою роль. Мені потрібно 5 учнів. Дістаємо з конверта завдання і виконуємо.
Привітайте учасників оплесками.
9 Гра на музичному інструменті
  - Я думаю, що ви дуже втомилися і я пропоную вам відпочити під чарівну мелодію скрипки.
10 Заключна частина
  - Наша зустріч завершилася і ми хочемо подарувати подарунки нашим гостям.
(Вільна бесіда з іноземцями)
  
 Тема: Ліс - наше багатство
Мета: розширювати й уточнювати уявлення учнів про ліс та розмаїття рослин лісу; установлювати залежність життя рослин від факторів неживої природи (сонячне світло, вода, поживні речовини); розкрити цінність лісу для людини (естетичну, практичну, оздоровчу); розвивати мовлення, пам'ять, мислення, творчі здібності; виховувати почуття відповідальності та дбайливе ставлення до природи, бажання охороняти та примножувати лісові насадження.
Обладнання: епіграф уроку; мультимедійна система; презентація про ліс.
Багато лісу — не губи!
Мало лісу — бережи!
Нема лісу — посади!
Хід заходу
І. Організаційний момент
- Чому так говорять? Поясніть.
- Навіщо нам багато лісу?
- Чому його необхідно насаджувати, коли й так ростуть дерева, квітнуть квіти, буяють трави? Хіба цього замало?
ІІ. Основна частина заходу
- Прикро визнавати, але дійсно майбутнє зелені в небезпеці. Людство опинилося на порозі екологічної катастрофи.
- Із довідкової літератури можна дізнатися, що повітряна оболонка Землі є однією із найголовніших умов життя. Без їжі людина не може прожити місяць, без води — тиждень, а без повітря не може прожити і кількох хвилин. Зараз ви в цьому переконаєтесь. Зробіть глибокий вдих і не дихайте. Через декілька секунд вам знову захотілося вдихнути повітря, вам його не вистачає.
- Сьогодні ми переважно дихаємо повітрям, що є шкідливим для здоров'я. Промисловість, енергетика, транспорт поглинають стільки кисню, скільки б вистачило для життя більш ніж 45 млрд. людей.
- Що ж робити нам? Як бути? По-перше, примножувати й оберігати природні багатства; по-друге, не забруднювати атмосферу; по-третє, утримувати в чистоті «зелені легені» планети, тобто ліс.
Не так багато на нашій планеті багатств, що могли б зрівнятися з лісом.
-       А зараз ми переглянемо презентацію про ліс.
Його зелене вбрання вбирає сонячні промені, накопичує енергію. Ліс — одне з джерел кисню на Землі. Він очищує повітря від забруднення, захищає від руйнування ґрунти, впливає на рух і температуру повітря, є домівкою для різних тварин. А скільки всілякого добра постачає нам ліс! Без дерева не обходиться жодне будівництво, з деревини виготовляють папір, зокрема ваші зошити та підручники. А ще ліс — це здоров'я і відпочинок людей. (Розповідь учителя супроводжується презентацією «Значення лісу».)
Ласкаво просимо в наш дім!
Він, знаю, до вподоби всім. 
Це не звичайний дім,дивись:
У ньому дах — небесна вись,
А стіни — із живих ялин,
Що дістають аж до хмарин! 
Долівка в домі цім — з трави,
А квітів! Червоні, жовті, голубі —
То ж насолоджуйся собі.
Послухай і пташиний спів —
Найкращу пісеньку без слів,
Що не змовкає ні на мить:
Весь день між вітами дзвенить.
М. Познанська
                                         «Ласкаво просимо в наш дім»
-Що таке ліс? (Відповіді учнів.) Правильно, це велика кількість дерев, що ростуть спільно на певній території.
Ліс формує своє середовище. Він впливає на власну територію, а й на поле, вигони, річки, клімат місцевості.
Ліс буває чистим і мішаним. У чистому лісі зростає лише одна порода дерев, наприклад, сосна. У мішаному — їх багато: сосна, дуб, ясен, клен, липа, граб та інші.

-       А де є багато хвойних лісів?
-       А який ліс переважає в нашій місцевості?
В лісі знаходять притулок різноманітні трави, мохи, лишайники, гриби.Живе в лісі багато тварин, комах, птахів.
-       А які саме ми зараз дізнаємось, відгадавши загадки.
В лісі вогник рудуватий
Шишки лускає завзято.
(Білка)
Хто це землю вигортає,
Мов купини навертає?
То підземний хід
Риє, риє…
(Кріт)
Він ікластий і сердитий,
Дуже любить землю рити.
Жолуді весь час шукає
Й малюків смугастих має.
(Кабан)
Ану, хто з дітей вгадає,
Що за звір ніг вісім має?
Снує з ниток тонкі сіті,
Щоб мушки в них ловити?
(Павук)
В темнім лісі проживає,
Довгий хвіст пухнастий має.
Їй на місці не сидиться,
Як зовуть її?
(Лисиця)
І звичайно ще багато інших звірів проживає в лісі.
Фізкультхвилинка
-       Як на вашу думку чи може ліс існувати сам, чи йому потрібен догляд?
-       Як називаються люди, які доглядають ліс?
Ліс вирощують і доглядають працівники лісового господарства, яких називають лісниками.
-       Що вони роблять в лісі?
 Вони дбають про чистоту, стан його здоров'я. Є багато шкідників лісу — комахи, гусениці, жуки, дикі тварини. Щоб ліс добре підростав, необхідно прибирати у ньому сушняк, галуззя зрубаних дерев і пнів, адже в цих рештках зимують гусениці, личинки багатьох комах-шкідників. З ними постійно борються лісники. Вони наносять (восени та рано навесні) на стовбур кільцевий шар спеціального клею. Цей клей довго не засихає, а гусениці не можуть дістатися до крони і гинуть від голоду. А ще лісники обприскують ліс різними речовинами, від яких шкідники гинуть.
-       А яку шкоду завдають лісу люди?
Проблемна ситуація: Як би ти вчинив? (Робота з малюнками, що на дошці)
-       Дехто без дозволу рубає дерева, кидає сміття. Хлопчаки іноді вирізують на стовбурах свої імена, обдирають кору, ламають гілки.
Ліс має ще одного небезпечного ворога — вогонь. Від пожеж гине багато гектарів лісу. Причини лісових пожеж різні: блискавка, сонячне проміння, що проникає через уламки скла на сухий мох, необережні відвідувачі, які недбало поводяться з вогнем — залишають багаття, кидають сірники, цигарки. З вогнем у лісі слід поводитись обережно. Недарма кажуть: «З одного дерева можна зробити мільйон сірників, а одним сірником спалити мільйон дерев».
-       Ось чому в лісі потрібно правильно себе вести.
-       А зараз ми переглянемо відео.
Ліс нам потрібний, щоб шумів,
А вітер — щоб дощі привів.
І сонечко, що світить й гріє,
Й веселка, що дає надію.
Потрібні промінь й чиста річка,
Джерельце і жива травичка.
Бо ми прийшли у світ, щоб жити
І в світі цім — добро творити.
Тому усі часу не гайте,
А про довкілля завжди дбайте.
Щоб ягідки були і квіти,
Щасливі і здорові діти.
Щоб все співало і цвіло,
Щоб радісно усім було!
Гра «Уявіть, що ви – ліс»
- Я — ліс! Я — безцінний дар природи!
- Я безкорисно служу людям.
- Мене називають «зеленим золотом».
-       Я є легенями Землі.
-       Один мій гектар за рік очищує від вуглекислого газу та пилу 18 мільйонів кубічних метрів повітря.
-       Рослини виділяють фітонциди — речовини, що затримують розвиток носіїв інфекцій.
-        Я — вірний і надійний помічник землеробів у боротьбі за врожай.
-        Я — окраса планети.
-        Я — сировина для промисловості.
-       Я — джерело творчості.
-       Джерело здоров'я й бадьорості.
ІІІ. Підсумок заходу
Спасибі людям, що зростили ліс,
За всі дуби, ялинки в пишнім гіллі.
І за красу отих зелених кіс,
В яких стоять гнучкі берізки білі.
Шумить верхами буйний ліс —
Дуби, берези, буки.
Співає сойка, свище дрізд
І воркотять голубки.
Стрибає білка по верхах,
Дітей зозуля кличе.
Вітрець шепоче в галузках,
В яру потік мугиче.
Є просто храм, є храм науки,
А є ще і природи храм,
З лісами, тягнучими руку,
Назустріч сонцю і вітрам.
Вивчай його і станеш сам
Багатим серцем і душею.
Нащадкам накажи,
Щоб знали правило природи:
«Люби, шануй і бережи!»
  
Верба – як символ України
„Без верби і калини – нема України”, – говориться в народній приказці. Важко уявити нашу землю без верби. Здавна вона супроводжує людські поселення й оселі. Верби над ставом  –  традиційна прикмета українського села.У нас її росте близько 30 видів. Говорять: „Де вода, там і верба”. Вона своїми коренями скріплює береги, очищає воду.Коли копали криницю, то кидали шматок вербової колоди для очищення води.   Люди давно помітили: де ростуть верби, там чисті джерела, бо верба –  природний фільтр усіляких домішок. У лісі воду для пиття брали також під вербою. Де копали колодязі, на дно клали вербову дощечку.
Під час буревіїв проти вітру пускали вербову гілку. Так вона, мовляв, зупинить бурю. Ось такі магічні властивості вона має.  Про тиху, скромну вербу народ склав багато пісень. У багатьох творах згадує вербу Т.Г. Шевченко. Перебуваючи на засланні у пустелі біля Каспійського моря, Шевченко посадив вербову гілку. Він поливав, доглядав її і виросла бона йому на втіху. Росте верба Тарасова і досі.
На Вербну неділю вербу освячують в церкві.  

 Наша Батьківщина-рідна Україна

Мета: розширити знання учнів про Батьківщину, познайомити із відомими людьми України, розвивати мислення, творчі здібності, вміння аналізувати, виховувати патріотизм, взаємодопомогу.
1. Повідомлення теми і мети уроку
-          Діти, як називається наша Батьківщина?
-          А хто ви?
-          Що для вас є Батьківщина, якими словами можна її назвати?
Асоціативний кущ

__________  Батьківщина_____________
(край, хата, батьки, Україна, мати, земля)
Сьогодні ми з вами поговоримо про наш рідний край, про нашу славну Україну.
Ви дізнаєтеся більше про нашу країну, її символи, кордони, міста, про життя видатних людей, подивимося відео про Київ, Крим.
Підготуватися до нашого уроку мені допомогли учні нашого класу, які розподілилися на групи: «Поетів», «Істориків», «Спостерігачів», «Дослідників».
2. Виступ групи «Поети»
Плакат «Наша Батьківщина - рідна Україна»
Група «Поети»
1. Одна Батьківщина і двох не буває,
Місця, де народились – завжди святі.
Хто рідну домівку свою забуває,
Той долі не знайде в житті.
2. Чи можна забути ту пісню, що мати
Співала малому, коли засипав,
Чи можна забути ту стежку до хати,
Що босим колись протоптав!
3. У всьому світі -кожен зна:
Є Батьківщина лиш одна.
І в нас вона одна – єдина
Це наша славна Україна.
4. Не забувай Шевченка спів
Про горду славу козаків.
Не забувай , що ти дитина
Землі, що зветься Україна.
3.Узагальнююча бесіда «Наша Батьківщина - рідна Україна»
-Так , дійсно, наша країна- це наш дім. Україна – велика і заможна країна. Де багато великих міст, селищ та сіл (25 областей). Україна розташована в центрі Європи, її сусіди –Білорусь, Росія, Туреччина, Молдова, Румунія, Угорщина, Словаків, Польща.
-          Які міста України ви знаєте, які області?
-          В якому регіоні ми живемо?
-          В якій області?
-          В якому місті?
-          Яке головне місто нашої країни?
 Столиця нашої Батьківщини – це місто Київ.
Перегляд фільму про Київ
4. Гра «Де хто живе?»
─Діти, пограємо з вами в гру «Де хто живе?»
У Києві – кияни,
У Харкові – харків’яни,
У Донецьку – донеччани,
У Криму – кримчани,
В Одесі – одесити,
В Ужгороді – ужгородці,
У Львові – львів’яни,
У Полтаві – полтавчани,
У Сумах – сумчани.
5.Виступ групи «Історики»
Плакат «Як тебе не любити, Києве мій»
Група «Історики»
1. Прапор – це державний символ,
Він є в кожної держави,
Це для всіх ознака сили,
Це для всіх ознака слави.
Синьо-жовтий прапор маєм:
Синє – небо, жовте – жито,
Прапор свій оберігаєм,
Він святиня, знаєм всі ми.
2. Наш герб – тризуб,
Це воля, слава, сила,
Наш герб – тризуб.
Недоля нас косила,
Та ми зросли, ми є,
Ми завжди будем,
Добро і пісню
Несемо ми людям.
3. Гімн – це найголовніша пісня України.
Слухати потрібно стоячи мовчки, з гордо піднятою головою.
Автор слів – Павло Чубинський, композитор – Михайло Вербицький
4.Народними символами України є:
батьківська хата, святий хліб, вишитий рушник, писанка, барвінок, лелека.
«Без верби і калини немає України».
6. Гра «Опиши Україну»
У мене в руці невеличкий м’яч, зараз ми будемо його передавати і описувати Україну,

казати гарні слова, відповідаємо на питання «Яка Україна»?
(безкрая, багата, гостинна, співуча, горда, дружня)
Плакат «Безмежні простори, моря і поля – це все Україна моя»
Наша країна найкрасивіша, наймиліша, найкраща. Вона багата лісами, лісостепом, степами, пісками, Кримськими горами,  Карпатами.
Зараз ви подивитесь невеличкий фільм про Крим , Чорне море.
-          Діти, а яке море є в Донецькій області ?
7. Гра «закінчіть речення»
-          транспорт, який рухається по залізниці й яким керує машиніст, називається … поїзд,
-          робітник, який добуває в шахті кам’яне вугілля, називається… шахтар,
-          робітник, який виплавляє метал, називається … металург,
-          залізнична колія, якою перевозять вугілля, нафту, газ, залізо, пасажирів називається… залізниця,
-          галузь господарства, яка охоплює літакобудування та авіаперевезення, називається… авіація.   

8.Виступ групи «Спостерігачі»

Плакат «Щоб всього доволі мати, треба добре працювати»
Група «Спостерігачі»
1. У нашій державі існує багато професій:
лікарі, шахтарі, залізничники, льотчики, фермери, слюсарі.
Добре розвинені такі галузі, як нафтобудування, газо будування, металургія.
2. У нашій країні добувають:
вугілля – найбільші запаси на Донбасі,
найбільші металургійні заводи в на Донбасі,
добувають газ.
- Наша країна славиться видатними письменниками, композиторами, спортсменами, лікарями, шахтарями. Саме про них нам і розкаже група дослідників.
9. Виступ групи «Дослідники»
Плакат «Знай наших»
Група «Дослідники»
1. Григорій Савич Сковорода, Тарас Григорович Шевченко, Леся Українка, Іван Якович Франко – видатні українські письменники, поети.
2. Микола Віталійович Лисенко, Сергій Сергійович Прокоф’єв – видатні композитори.
Микола Михайлович Амосов – лікар, хірург.
3. Сергій Павлович Корольов – конструктор, творець ракет, супутників.
Клавдія Іванівна Шульженко – співачка.
4. Сергій Назарович Бубка – спортсмен, легкоатлет. Майстер спорту (стрибок з шестом 6м15см) . Лілія Подкопаєва  - гімнастка, чемпіон олімпійських ігор.
10. Гра – вікторина «Найрозумніший»
(За правильну відповідь команда отримує прапорець)
-          Наша країна, область, місто ?         
-          Столиця України?
-          Президент України?
-          Відома річка України?
-          Які моря є на території України?
-          Скільки областей?
-          Відомий лікар, хірург, кардіолог України?
-          Відомий спортсмен, легка атлетика?
-          Відома спортсменка Лілія…?
-          Який регіон України багатий на кам’яне вугілля?
-          Яке слово заховалося в тризубі?
-          Якого кольору прапор?
         Підсумок уроку


КВК "Здоровому все здорово"
4 клас


Мета: формувати у дітей свідоме ставлення до власного здоров'я; виховувати бажання вести здоровий спосіб життя.
Хід заходу
КВК проходить між четвертими класами.  КВК ведуть два ведучі.
Журі складається з трьох чоловік.
Команди складаються з однакової кількості учнів.

Ведучий 1:
Запрошуюємо команди.
Ведучий 2:
Команда «Гребінець» , команда «Здоров 'ятко»  
Команди розташовані одна навпроти іншої. В кожної команди своя емблема, на стіні висять плакати з висловами про здоров'я.
Ведучий 1:
Наш захід почнемо з «привітання команд», яке оцінюється в 5 балів.
Ведучий 2:
Починаємо з команди «Гребінець».

Команда «Гребінець». Наш девіз:
Щоб здоровим довго жити,
Воду треба всім любити,
Мило, пасту, гребінець —
Будеш справжній молодець.

Команда «Здоров 'ятко». Наш девіз:
Якщо хочеш бути здоровим,
Про своє здоров'я дбай.
Своє тіло завжди вміло
І ретельно доглядай.

Ведучий 1:
Другий конкурс «Хто більше».
Ведучий 2:
Конкурс полягає в тому що кожна команда має назвати привітання і прощання, пов'язані зі здоров'ям.
Ведучий 1:
За кожне привітання і прощання команда отримає по 2 бали.
(Здоровенькі були! Дай, Боже, здоров'я! Доброго вам здоров'я!
Здрастуйте! Бувайте здорові! Ідіть здорові!)

Ведучий 2:
Третій конкурс капітанів.

Ведучий 1:
Кожний капітан повинен назвати прислів'я про здоров'я.
Кожне прислів’я оцінюється в 2 бали.

(Здоров'я за гроші не купиш. Здоров'я побажаєш— щастя зустрінеш. Здоров'я — всьому голова. Бережи одяг, доки новий, а здоров 'я — доки молодий. Здоровому все здорово. Праця — здоров 'я, а лінь — хвороба. У здоровому тілі — здоровий дух. Здоров 'я дорожче за багатство.)

Ведучий1:
Поки капітани згадують прислів’я, ми зараз з вами дамо відповіді на питання вікторини.
Ведучий 2:
Кожна правильна відповідь оцінюється в один бал, який додається улюбленій команді. Тож будьте уважні.
Вікторина:
Ведучий 1:
1.Чому потрібно мити руки перед їдою?
Ведучий 2:
2.Чому потрібно обрізати нігті?
Ведучий 1:
3.Чому потрібно їсти в одні й ті самі години?
Ведучий 2:
4.Яку їжу беруть руками?
Ведучий 1:
5.Чому вранці обов'язково потрібно відкривати вікна?
Ведучий 2:
6.Які ви знаєте отруйні гриби?
Ведучий 1:
7.Які лікарські рослини ростуть у нашій місцевості?
Ведучий 2:
8.Яким повинно бути взуття?

Ведучий 1:
А тепер надамо слово нашим капітанам.
Ведучий 2:
Зараз проведемо фізкультурний конкурс.
Ведучий 1:
Цей конкурс полягає в тому, що представник кожної команди по черзі має показати комплекс ранкової зарядки.
Ведучий 2:
Даний конкурс оцінюється у 5 балів
Ведучий 1:
А зараз подивимось, як кожна команда справилася із домашнім завданням
«Рекламний ролик».
Ведучий 2:
Кожна команда мала прорекламувати мило, зубну щітку, пасту за вибором команди. Домашнє завдання оцінюється за 10 бальною системою.
Ведучий 1:
Зараз кожна команда розгадує кросворд. Даний конкурс оцінюється в 5 балів.
Ведучий2:
Поки команди думають над кросвордом, ми просимо уваги наших вболівальників.
Ведучий 1:
Зараз ми подивимось, що ви знаєте про лікарські рослини. Ви повинні назвати лікарську рослину і коротенько розповісти про їхні лікарські властивості.
Правильна відповідь оцінюється в один бал, який додається улюбленій команді. Тож будьте уважні.
Ведучий 2:
Капітани команд віддають кросворди на перевірку журі.
Ведучий 1:
Поки журі підводить підсумки всіх конкурсів, слово надається нашим вболівальникам , які підготували вірші про здоровий спосіб життя.

(Декламуються вірші)

Ведучий 2:
А зараз надамо слово нашому журі.

Підводяться підсумки, оголошується переможець.

Учитель:
Провівши цей захід, я думай ви засвоїли, чому і як треба дбати про своє здоров'я. Адже бути здоровим це залог нашого життя.
Екологічно-розважальна гра
«Дивосвiтприроди»
Мета:розвиватисмислову та образнупам’ять, вмiнняузагальнювати; розвиватикмiтливiсть, швидкiстьмисления, творчiможливостiучнiв; виховуватилюбов до природи, турботливеставлення до неї; прищеплювативмiння культурно поводитись на природi.
Обладнання:малюнкиiззображеннямрослин, тварин; магнiтофоннийспiвпташок; емблеми команд; секундомiр; «чорний ящик»; картки.
Хідгри
1. Органiзацiйначастина
Наш дивнийсвiт, такий, як казка,
Он в небiхмаронькапливе.
Тожбережийого, будь ласка,
Все в ньомугарне i живе.
Он квiткаполум’ямпалає,
І яснесонечкоблищить.
Чарiвна пташечка співає:
Все в дивосвiтприйшло, щоб жить.
II. Вступне слово вчителя
— Все, що нас оточує i не зроблене руками людей,— це природа. Спiлкування з природою даєнайбiльшунасолоду та радiсть, викликаєнайпалкiшулюбов до рiдного краю, до життя. Природа є джереломнатхнення для художникiв, письменникiв, композиторiв. Шепiт води, зеленихдiбров, спiвпташок, запах квiтiв — усеце природа рiдного краю. Недарма природу називаютьненькою. Всi ми — дiтиприроди, та не всiоднаково добре ставимосядонеї. Природа потребуєпостійноїуваги, турботи. Ми повиннiберегти природу, охоронятиїїбагатства. Сьогоднi ми проведемоекологiчнугру «Дивосвiтприроди».
III. Пояснення правил гри
— У грiберуть участь два племенi. Перед вами — табло. На ньомудев’ятьрiзнокольоровихсекторiв, щовiдповiдаютьдев’ятинапрямкам, проходячиякими, потрiбновиконатизавдання. Завданнязахованiпiдкольоровими листками. Право обрати напрямок i вiдкрити сектор отримує те плем’я, яке перемогло у попередньомуконкурсi. За перемогу плем’яотримуєкружечокпевногокольору, яке вонозакрiплює на табло. Переможе теплем’я, яке зможеприкрiпити на табло найбiльшекружечкiвсвогокольору.
IV. Презентацiя команд
У нашiйгрiберуть участь два племенi: плем’я «Ягуарiв»iплем’я «Пiнгвiнiв».
Плем’я «Пiнгвiнiв» презентують:
Девiз:
Природа рiдна — наша втiха,
Тожхай вона не знає лиха.
1-й учень
Дружна зустрiч нас чекає,
І плем’я «Пiнгвiнiв» — перед вами.
Нас немало йнебагато,
А шiстьхлопчикiв й дiвчаток.
2-й учень
Ми всi — звичайнiдiти,
Вмiємплакати й радiти.
Природу дуже любим...
Всi: І друзямиїй будем.
Плем’я «Ягуарiв» презентує:
Девiз:
Ми всi — господарiприроди,
Тожзбережемоїївроду.
1-й учень
Плем’я «Ягуарiв» — молодцi!
Ми багаточитаєм,
Природу оберiгаєм,
І перемогу в боротьбi...
Всi: Здобутибажаєм.
— Оцiнюватирезультатигри буде авторитетне та незалежнежурi. Допомагатиме нам команда болiльникiв, яка буде пiдтримуватисвоїкомандидодатковоюкiлькiстюбалiв за завдання. Всiх нас чекають 9 етапiвгри. Гравiдбуватиметьсяпiд таким девiзом:
«З природою живи у дружбi, то й буде вона тобi у службi».
V. Екологiчнагра
Конкурс І. Чорний ящик
(У ящик кладетьсяiграшкаабомалюнокiззображеннямтвариничирослини.)
— Ви повиннiвiдгадати, що туг знаходиться за тварина (аборослина). Можете ставитизапитання, я буду вiдповiдати вам лише ТАК чи НІ. Виграє та команда, яка швидшевiдгадає.
Конкурс II. Дуель
(На запитаннявiдповiдати за 1 хв. Яка команда бiльшедастьправильнихвiдповiдей за 1 хв, та йпереможе.)
«Ягуари»
1. Комаха, яка збираєквiтковий нектар i перетворюєйого на мед. (Бджола)
2. Низький та колючий, солодкий, не пахучий.
Ягiдкузірвеш - руку обдереш. (Аґрус)
З. Птахiвзмушуєлетiти у вирiй голод чи холод? (Голод)
4. Сам маленький, а шубка дерев’яна. (Горiх)
5. Комаха, яку бояться птахи. (Сонечко)
6. Влiтку — в шубi, а взимку — голе. (Дерево)
7. Сидитькiшка на вiконцi, i хвiст, як у кiшки, а все ж не кiшка. (Кiт)
8. Сам чорний, та не ворон, є роги, та не бик, шiстьнiгбез копит. (Жук)
9. Видивляєтьсяу воду на свою хорошувроду. (Калина)
10. Очi — на ногах, а будиночок — на спинi. (Равлик)
11.У чистiмполiвiнросте: на високихнiжках, в зеленихпанчiшках,
квiточкиблакитнi, оченькипривiтнi. (Льон)
12.У водiкупалася, та все ж сухою залишилася. (Качка)
13. Пiд одним ковпакомсiмсоткозакiв. (Мак)
14. Б’ється, стука молоток, поправляє нам садок. (Дятел)
15. Хто є ворогами пiвгвiнiв у морi? (Тюленi)
«Пінгвіни»
1. Хто любить перестрибувати з гiлки на гілку? (Бiлка)
2. Метелик, гусiньякогозавиває кокон, а з ньоговиробляютьшовкове   волокно. (Шовкопряд)
3. Навеснi веселить, влiтку холодить, восенигодує, а взимкугрiє. (Лiс)
4. «Шуба» пiнгвiна. (Жир)
5. Сiро-зеленiкомашки, якихполюбляютьсонечка. (Тля)
6. Є голова, та немаєволосся. Є очi, та немасбрiв.
    Є крила, та не лiтає. В холодi не мерзне,
    І спеки не боїться. (Риба)
7. Скiлькинiжок у комахи? (6)
8. Хторанiшевсiхвстає?(Пiвень)
9. Дихають, ростуть, а ходити не можугь. (Рослини)
10. Велика хижаморськариба. (Акула)
11.Дуже товстi ноги маю, ледвеїх переставляю,
    Сам високий я на зрiст, замiсть носа в мене хвiст. (Слон)
12. Скiлькипальцiв на ногах у страуса? (2)
13.Куди зайцевiзручнiшебiгти — згоричивгору? (Вгору)
14.Уночi гуляє, вдень спочиває, маєкруглiочi, бачитьсередночi. (Сова)
15. Найспритнiшатварина-бiгун. (Гепард)
Конкурс III. Впiзнайте мене
(На табло — малюнки 4 птахiв і 4рослин за порядковими номерами. За описомтвариничирослиниплем’я повинно сказати про кого або про щойдемова. Хтошвидшепiднiмекартку з порядковим номером, робитькрок вперед. Переможе та команда, яка здолаєбiльшувiдстань.)
1. Цейгарний i цiнний птах заслуговує на увагу людей i охорону. В однiйiзвiдомихдитячихказокйого назвали «гидкимкаченям». (Лебiдь)
2. Пташеняцього птаха малесеньке — 3 г, але вонохоч і слiпе, несе на спинiiншепташеня. Що ж воноробить? Викидаєвсiхiзгнiзда. Але мине 4 днi, i цейiнстинктзникне. Цi птахи не висиджують i не виховуютьсвоїхдiтей, а пiдкидаютъїхрiзним птахам. (Зозуля)
3. Великий птах iздовгими ногами й прямим дзьобом, полює в мiсцях, багатих на воду. Про нього в народiкажуть: «Птах, що приносить дiтей, щастя». (Лелека)
4. Цi птахи можугьпередбачити погоду. Щеїхназиваютъ маленькими барометрами. Про них в народiкажуть: «Низьколiтають над землею — на дощ». (Ластiвка)
Конкурс IV. Аукцiон
(Оголосити тему.Команди по черзіназиваютьрослин, звiрiв, птахiв. Хтоостаннiйназиває, той виграє.)
Горобець — синиця — …
Заєць — лисиця — …
Пiдснiжник — соняшник — …
Конкурс V. Гвiздокпрограми
Командиiззав’язанимиочима за 30с малюють козу. Першiномери — роги, другi — копита, третi — голову, четвертi — хвiст, п’ятi — тулуб. Пiслязавершенняучасникикомандиописують «нову породу» кози і роблятьїй рекламу.
Конкурс VI. Показуха
Гра проводиться разом iзболiльниками. На карткахзаписанiназвитварин. Один учасникiзкомандипантомiмнозображуєтварин, болiльникивiдгадують. Виграє та команда, чиїболiльники за 1хв вiдгадаютьбiльшенаписанихслiв.
1-а команда              2-а команда       
1. Заєць                      1. Жирафа
2. Слон                       2. Мавпа
3. Лисиця                   3. Корова
4. Журавель               4. Собака
5. Кенгуру                  5. Крокодил
6. Зебра                      6. Верблюд
7. Кобра                     7. Пiнгвiн
8. Бiлийведмiдь         8. Курка
9. Кiт                          9. Метелик
10. Мишка                 10. Страус
Конкурс VII. Хтобiлъше?
За роки життя люди так «догосподарювались», знищилидужебагатовидiврослин і тварин. Тепер у природiїхдуже мало, вони потребуютьохорони, тому занесенi до Червоної книги.
Кожнеплем’я по черзiназиваєрослинуаботварину, якiзанесенi до Червоної книги. Виграє та команда, яка останньоюназве слово.
Конкурс VIII. Прислiв’я i приказки про тварин
Готуючись до сьогоднiшнього конкурсу, племена вивчалиприслiв’я i приказки про тварин. Подивимось, яке плем’язнаєїхбiльше. Поки вони йдутьзаписувати, ми послухаємоцiкавiповiдомлення про тварин i рослин.
Конкурс IХ. Цiкавинки
Повiдомленняучнiв, якi не берутьучастi в конкурсi.
VI. Підсумокгри
— Ось i добiглакiнця наша подорож у свiтприроди. Ви всiдобресьогоднiпопрацювали. Хочетьсявiрити, щотiзнання, якiвиотрималисьогоднi, не забудутьсянiколи. Тожпiклуйтеся про «братiвнашихменших», будьте природiдрузями!
Слово надаєтьсяжурi.
(Переможцiотримуютьграмоти.) Заключне слово учнiв.
Оцястежинаведедитину
У свiтприроди, дивнийсвiт,
Де є метелик, i є калина,
Снiжинкабiла i макiвцвiт.
Де соловей спiваєпiсню,
І жайвiрсонечкокличе нам,
Вухастий зайчик стрибає в лiсi,
Їжакгостинцiнеседiткам.
I котик Мурчикпоруч з тобою,
В росянiмлузiтеляткомале
- Не скривдьнiкогожорстокою рукою,
Що є у свiтi — то ж все твоє.
За всю турботу та щиру ласку
Природа віддячитьтобi не раз.
Тож не порушчарiвнуказку,

Нехай усiх вона радує нас.
     

Мета: дати учням поняття про вплив режиму дня  на здоровий спосіб життя, на формування, збереження і зміцнення здоров’я; закріпити в дітей прагнення бути здоровими; прищепити елементарні звички здорового способу життя.

Обладнання: кросворди, діаграма, схема, картки.

Місце проведення: класна кімната, прикрашена відповідно до теми.

Хід заходу

І. Організація класу.

1) Зарядка
Рано-вранці крокодили
На зарядку всі ходили.
А за ними вирушали
Тигри, леви і шакали.
Поспішали кенгуру,
Несли в сумках дітвору.
Антилопи і горили
Теж зарядку там робили.
Слон поволі, наче робот,
Підіймав могутній хобот.
Навіть літній вже удав
Довгу шию вигинав.
Раз, і два, і три, й чотири –
Присідали крокодили.

ІІ Актуалізація знань

1 Проблемна ситуація

-        Уявіть собі, що ви заблукали в густому лісі. І ось перед вами з’явились три дороги. Кожна може вивести з лісу за певних умов.

1)    Праворуч підеш – велике багатство знайдеш, та здоров’я втратиш.

2)    Ліворуч підеш – половину багатства знайдеш і половину здоров’я втратиш.

3)    Прямо підеш – нічого не знайдеш, але здоров’я збережеш.

-        Запишіть на аркуші, яку дорогу ви оберете і чому.


2 Дискусія «Яка дорога є кращою?»

ІІІ Цікаві завдання

1 Розгадування кросворду і визначення теми заходу 
                         

1)    Назва планети, на якій ми живемо. (Земля)
2)    Рідина – основа всього живого. (Вода)
3)    Назва суміші газів, якими ми дихаємо.(Повітря)
4)    Збірна назва частини живої природи лісів, полів, луків.(Рослини)
5)    Назва зірки, завдяки якій існує життя на Землі.(Сонце)
6)    Збірна назва частини живої природи земної кулі.(Тварини)
7)    Частина земної поверхні, на якій вирощують сільськогосподарські культури(Поля)
2 Робота з прислів’ями, бесіда.
- Чому так говорять?
- Яке слово пропущене?
…- найдорожчий скарб.
…- не купиш.
Без … немає щастя.
-        Як поводиться дитина, коли вона здорова?
(Малювання двох портретів: людина здорова та людина хвора)
3 Висновок.
(Учень читає вірш)

Хто здоровий, той сміється,
Все йому в житті вдається.
Він долає всі вершини,
Це ж чудово для людини! 

-        А від чого ж залежить здоров’я?
 4 Розповідь учителя, знайомство з діаграмою

-        На запитання «Що таке здоров’я?» сучасна наука налічує близько 300 визначень.
Це і одне з джерел радості, щасливого життя. Також – це стан життя і діяльності людини за умови відсутності хвороб.
Так, здорова людина добре працює та вчиться, вона є життєрадісною й веселою. Така людина потрібна і корисна своїй сім’ї, суспільству та державі.
За діаграмою бачимо, що стан здоров’я на 50% залежить від самої людини. А в наш час, в складних екологічних умовах, величезне значення має здоровий спосіб життя. Важливим засобом здоров’я є рух.
Умови для підтримки здорового способу життя:
-      Висока рухова активність;
-      Повноцінне сімейне життя;
-      Відмова від шкідливих звичок;
-      Збалансоване харчування;
-      Сприятливий психологічний клімат у сім’ї, школі, суспільстві
-      Творча активність;
-      Високоморальне ставлення до довкілля, людей, самих себе

5 Обговорення ситуацій, поради учнів.

Тимко разів три не поснідав у школі
І грошей зібрав на покупку доволі.
Сяйнула цигарка в Тимка під рукою:
-        Грицько, затягайся, а я – за тобою.
Ой, що то за смак у тому «Біломорі»?
Курці сполотніли, курці наче хворі.
Туман в голові, а угрудях пече…
Грицькові Тимко похиливсь на плече.


В хаті бруду – аж по вуха,
Хто живе тут?
Чепуруха?
Перед дзеркалом з годину
Чепуриться без упину.
Гарно вбралась, одяглась –
І гуляти подалась.
В хаті бруду – аж по вуха,
Хто живе тут ? Чепуруха!

6 Гра «Шкідливим звичкам – ні»
(Дітям роздається по дві картки (зеленого та червоного кольорів).
-        Я називаю слова, а ви показуєте відповідну картку: зелену, коли називається те, що віддаляє від шкідливих звичок; червону, коли називається те, що наближає до них.

ІV Підсумок заходу
Запам’ятайте, любі діти!
Здоров’я бережіть, доки малі,
І мудрими ідіть по цій Землі.
Хай кожен з вас запам’ятає,
Що без здоров’я щастя не буває!

-        Я закінчу нашу зустріч висловом китайського філософа Лао-то.


Той хто може подолати іншого, - сильний, той, хто може подолати себе, - могутній.


















































































































   















                       

                            


































Немає коментарів:

Дописати коментар